VoIP na Uniwersytecie Warszawskim

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 18.11.2014 r. decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego została podpisana umowa o dofinansowanie projektu Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Wdrożenie telefonii IP (VoIP) na Uniwersytecie Warszawskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 5,8 mln zł, zaś kwota dofinansowania nieco ponad 4,8 mln zł.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział Rektor UW dr hab. Marcin Pałys, prof. UW oraz Wicemarszałkowie Leszek Ruszczyk i Wiesław Raboszuk.

Celem niniejszego projektu jest wdrożenie na Uniwersytecie Warszawskim nowoczesnego systemu telekomunikacji VoIP, łączącego 50 jednostek organizacyjnych UW zlokalizowanych w różnych rejonach miasta. Nowy system telekomunikacji przyczyni się do usprawnienia zarządzania Uczelnią oraz poprawy realizacji procesów edukacyjnych i badawczych. System VoIP zostanie wdrożony w oparciu o innowacyjne (zarówno w kraju, jak i na świecie) rozwiązania technologiczne i techniczne w zakresie przesyłania informacji. Ponadto realizacja projektu, poprzez utworzenie infrastruktury umożliwiającej przeprowadzanie telekonferencji lub wideokonferencji, pozwoli niepełnosprawnemu lub choremu studentowi oraz pracownikowi na załatwienie części spraw w dziekanacie lub sekretariacie bez konieczności wizyty w jednostce.